top of page

Apie 

ANIMA JUVELYRIKA

Esu juvelyrė Karolina Šiburkytė, o ''Anima' - tai daugiareikšmis žodis, po kuriuo nusprendžiau apgyvendinti savo kūrinius. Lotyniškai 'anima' reiškia sielą, gyvybę; C. G. Jungas anima vadina pasąmoningą moterišką pradą vyro psichologijoje. Taip pat anima asocijuojasi su anglišku žodžiu 'animal' - gyvūnas, žvėris. Visos šios reikšmės ir užuominos magiškai susipina tarpusavyje ir aktualizuojasi mano kūryboje. 
Pagrindinis mano įkvėpimo šaltinis visuomet buvo gamta, žmogaus santykis su ja, mano asmeniniai išgyvenimai ir potyriai veikiant jos kontekste. Stengiuosi, kad mano kuriami papuošalai būtų tarsi jos tęsinys, savotiški talismanai, kurie, amžinai 'įšaldyti' metale, paradoksaliai gali pergyventi juos pagimdžiusius gamtos kūrinius - ar tai būtų gėlės žiedas, ar povandeninio pasaulio gyvis, ar neįmantri samana, pamatyta miško paklotėje. O gal tiesiog jausmas, patirtas būnant gyvosios gamtos apsupty.
Tikiuosi, kad mano kūriniai taps Jūsų kasdieniais palydovais, primenančiais apie mus ir aplinkinį pasaulį siejantį ryšį, jo grožį, kartais didingą ir kvapą gniaužiantį, o kartais - vos pastebimą, bet sujudinantį mus iki sielos prado.

 

Juvelyrė Karolina Šiburkytė, autorinė juvelyrika Anima jewellery
bottom of page